mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes1997
mod_vvisit_counterVčera373
mod_vvisit_counterTento týždeň3709
mod_vvisit_counterMinulý týždeň2821
mod_vvisit_counterTento mesiac2370
mod_vvisit_counterMinulý mesiac13673
mod_vvisit_counterSpolu4493249

Kto je online

Máme  hostí: 17  pripojení
Úvod Rok 2023 Záložka do knihy spája slovenské školy
Záložka do knihy spája slovenské školy  PDF  Tlač  Email
 
Žiaci našej školy sa tento rok opätovne zapojili do celoslovenského projektu „Záložka do knihy spája slovenské školy“. Témou 12. ročníka sa stali „Hrdinovia detektívnych románov“. „Výrobný tím“ tvorili študenti II.  ročníka, odbor grafický dizajn. Konkrétne  Lucka  Benianová, Dada Hajdučíková, Skaja Kušnírová, Zuzka Mikulová, Klaudia Mlynáriková, Klára Ondríková, Pauli Rúfusová, Marcel Dúbravec a Alex Šefranko.

Každý zo žiakov vytvoril minimálne 3 rôzne záložky (niektorí aj viac a v rôznych prevedeniach). Pôvodnú tému sme rozšírili o detektívne príbehy ako také.  Dostali sme sa k dôkazom, typickým znakom postáv (áno, aj filmových) a všetkému, čo s pátraním súvisí.

Síce sme neumiestnili na všetky záložky mená autorov a názvy kníh, ale mnohé z nich už pri prvom pohľade napovedia, k akému dielu patria. Iné majú na sebe odkaz, ktorý nasmeruje užívateľa k detektívnemu príbehu.

Medzi záložkami sa tak ocitol napr. „baloňák“ poručíka Columba, hodinky pána Poirota, maska Dr. Lectera, ruka falošného hráča, čísla na označovanie stôp a tabuľa s dôkazmi, tajomné fľaše s ešte tajomnejším obsahom či kartičky s označením zosnulých.

Našou partnerskou školou, s ktorou sme si v stanovenom termíne vymieňali záložky, bola tento rok Stredná odborná škola z Banskej Bystrice.

Žiaci si na vlastnej koži vyskúšali, aké je to vytvárať produkt nevediac pre koho, ale s úmyslom potešiť a obdarovať neznámych na inej škole.

Po výmene záložiek a následnom vyhodnotené projektu prišla správa od pani R. Cenigovej (NIVAM), z ktorej vyberám:

„Vrúcne Vám ďakujem za bohaté vyhodnotenie projektu, za tvorivú  podporu čítania i prekrásne záložky. A s veľkou radosťou som Vás zaradila do nášho spoločného výberu.

Prosím Vás, pochváľte Vašich žiakov za skvelú prácu.“

Mgr. Ivana Remišová Harnošová