mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes116
mod_vvisit_counterVčera423
mod_vvisit_counterTento týždeň2092
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5199
mod_vvisit_counterTento mesiac8794
mod_vvisit_counterMinulý mesiac31166
mod_vvisit_counterSpolu4606573

Kto je online

Máme  hostí: 25  pripojení
Úvod Rok 2019 Bienále ilustrácií Bratislava
Bienále ilustrácií Bratislava  PDF  Tlač  Email
 
V Bratislave prebieha medzinárodná výstava knižných ilustrácií Bienále ilustrácií (koná sa každé dva roky). Vystavuje tam takmer 50 štátov, čo je obrovské množstvo obrazového materiálu. Umelci rozlične pristupovali k použitým technikám.

Boli tam perokresby, akvarely, akryl, vystrihovanie z papiera, linoryty, textilné (šité, vyšívané) obrazy. Najnovšie trendy sú trojrozmerné ilustrácie – vrstvené. Boli sme radi, že sme túto výstavu videli, mohli sa inšpirovať, vyjadriť názor na jednotlivé nečakané prezentácie. Niektoré ilustrácie boli tak skromné, až prázdne, že sme sa čudovali načo ich vystavujú. Noémi Ráczová je ilustrátorka a grafička, ktorá učí na košickej šup-ke a ona tam tiež vystavovala. Potešila som sa z jej úspechu, tým skôr, že sme kamarátky. Výstava, teda jej návšteva, je vhodnou vyučovacou metódou pre grafikov aj maliarov, lepšie raz vidieť ako stokrát počuť. Docestovali sme v skorých večerných hodinách, ešte sme stihli aj výstavu Hlavná cena za dizajn 2018. Vydarený deň.

PaedDr. Hrivnáková (november2019)

späť