mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes69
mod_vvisit_counterVčera423
mod_vvisit_counterTento týždeň2045
mod_vvisit_counterMinulý týždeň5199
mod_vvisit_counterTento mesiac8747
mod_vvisit_counterMinulý mesiac31166
mod_vvisit_counterSpolu4606526

Kto je online

Máme  hostí: 12  pripojení
Úvod Rok 2019 Dramatizácia literárneho diela
Dramatizácia literárneho diela  PDF  Tlač  Email
 
Dňa 28. marca 2019 sa konal už piaty ročník súťaže v dramatickom stvárnení povinného literárneho diela, ktoré sa preberá na hodinách slovenského jazyka a literatúry a je súčasťou maturitných zadaní. Súťaže sa zúčastnili študenti 2. a 3. ročníka. Ich úlohou bolo vytvoriť scenár a zvoliť jeden zo spôsobov spracovania.

V divadelnom spracovaní súťažili tri predstavenia. Víťazom sa stali študentky 2. A - odbor fotografický dizajn za dramatizáciu románu J. D. Selingera, Kto chytá v žite. Zvláštnu cenu za réžiu a scénu získali študenti 3. A v paródii Hamlet od Lasicu a Satinského. Súťaže sa zúčastnili aj študenti hračkárskeho odboru s bábkovým predstavením Zakliata panna vo Váhu a divný Janko.

Vo filmovom spracovaní súťažilo šesť filmov. Víťazom sa stala 2. B s muzikálom Bedári. Zvláštnu cenu si odniesli aj študentky 2. A odbor reklamná tvorba za originálne stvárnenie poviedky T. Manna Mário a kúzelník. Vysoko hodnotené boli aj filmové predstavenia klasickej poviedky M. Kukučína Rysavá jalovica v podaní študentov 2. C a historického románu U. Eca Meno ruže študentami 3. B.

Porota udelila aj 10 individuálnych cien za herecké výkony, réžiu, kameru a kostýmy.

Mgr. Zuzana Mydlová

späť