mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes97
mod_vvisit_counterVčera198
mod_vvisit_counterTento týždeň5145
mod_vvisit_counterMinulý týždeň2098
mod_vvisit_counterTento mesiac7243
mod_vvisit_counterMinulý mesiac19260
mod_vvisit_counterSpolu4624282

Kto je online

Máme  hostí: 7  pripojení
Úvod Rok 2015 Bratislava – exkurzia
Bratislava – exkurzia  PDF  Tlač  Email
V stredu 7. októbra sme sa 40ti študenti a 4 pedagógovia vybrali do Bratislavy. Prilákala nás tam Najväčšia svetová výstava súčasného textilného umenia na Bratislavskom hrade, na ktorej sa zúčastnilo 76 autorov zo Slovenska i zo zahraničia. V rámci vstupného sme si mohli pozrieť i výstavy Veľká Morava a Maľba za posledných 10 rokov na Slovensku.

Stihli sme toho viac ako sme mali naplánované:-), po obede sme sa rozdelili do 3 skupín, jedna sa vybrala do Mirbachovho paláca na výstavy – Portréty príslušníkov habsburského a habsbursko – lotrínskeho rodu v zbierkach Galérie mesta Bratislavy a výstavu Andreja Dúbravského, druhá skupina do Bibiany na Bienále ilustrácie a tretia skupina v rámci telesnej výchovy na výstavu 30x o športe, kde mali možnosť študenti vidieť napríklad olympiskú medailu gymnastky Věry Čáslavskej, medaily a trofeje krasokorčuliara Ondreja Nepelu, hokejku a hokejový vak Jozefa Golonku, drevenú tenisovú raketu Miroslava Mečířa atď. Poslednou výstavou a tou ktorá v nás zanechala neopakovateľné dojmy bola výstava v galérii Satelit /Slovenské múzeum dizajnu/ Univerzálny tvorca Miroslav Cipár, kde boli prezentované grafické, typografické, ilustrátorské, kaligrafické diela a autorské značky majstra, ktorý daroval tomuto múzeu 5600 artefaktov. Exkurzia prispela k rozšíreniu vedomostí z dejín umenia i telesnej výchovy. Najbližšie pripravujeme exkurziu do Krakova po umelecko – historických pamiatkach 15. decembra. Tešíme sa na vašu účasť.

Mgr. Mária Martinková

späť