mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes151
mod_vvisit_counterVčera1363
mod_vvisit_counterTento týždeň5550
mod_vvisit_counterMinulý týždeň3335
mod_vvisit_counterTento mesiac151
mod_vvisit_counterMinulý mesiac14289
mod_vvisit_counterSpolu4404403

Kto je online

Máme  hostí: 28  pripojení
Úvod Rok 2012 3. TRIENÁLE TEXTILU BEZ HRANÍC 2012
3. TRIENÁLE TEXTILU BEZ HRANÍC 2012  PDF  Tlač  Email
V jednu mrazivú decembrovú stredu 12.12 2012 sme spolu so študentmi a kolegyňami Ľ. Hatiarovou a J. Krevovou cestovali do Liptovského Mikuláša, aby sme navštívili Liptovskú galériu P. M. Bohúňa. Po úvodnom zoznámení sa s galériou prostredníctvom pani Alidy Hižnayovej sme vstúpili do hlavnej výstavnej sály, kde sme mali možnosť vidieť medzinárodnú výstavu Trienále textilu.

Táto výstava konfrontuje tvorbu textilných výtvarných diel a zároveň ukazuje aj nové možnosti a prístupy v tejto oblasti výtvarného umenia. Na výstave sú zastúpené diela od rôznych autorov z celého sveta. Študenti mohli vidieť textilnú tvorbu v nových dimenziách, nielen klasického závesného textilného obrazu, ale aj v iných možnostiach a kontextoch ako textilná socha, objekt, inštalácia, módne artefakty, i scénografické motívy.

Po zhliadnutí výstavy v Galérii sme sa presunuli do centra Kolomana Sokola, kde sa nám predstavili diela laureátky hlavnej ceny Trienále textilu 2009 Andrei Ševčíkovej – Marčekovej. Jej vtipné stvárnené textilné obrazy a objekty, ako napríklad kaktusy, chlpaté muchy alebo ikony pútali pohľady našich študentov.

Táto krátka, ale zaujímavá textilná prehliadka, bola veľmi inšpirujúca nielen pre študentov, ale aj pre nás - pedagógov.

Za oddelenie ODI Katarína Milanová

späť