mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes109
mod_vvisit_counterVčera198
mod_vvisit_counterTento týždeň5157
mod_vvisit_counterMinulý týždeň2098
mod_vvisit_counterTento mesiac7255
mod_vvisit_counterMinulý mesiac19260
mod_vvisit_counterSpolu4624294

Kto je online

Máme  hostí: 15  pripojení
Úvod Rok 2013 Chagall v Budapešti
Chagall v Budapešti  PDF  Tlač  Email
V rámci našich študijných ciest a exkurzií smerovali naše kroky minulý týždeň /15. októbra 2013/ do Budapešti. Okrem toho, že nás očaril jesenný šat Budapešti, tešili sme sa na skvostnú výstavu v Kráľovskom paláci – v Maďarskej národnej galérii – Marc Chagall – medzi vojnou a mierom, kde bola vytvorená paralela s domácim maďarským výtvarníkom podobného zamerania ako Chagall Imre Amosom.

Prevažná väčšina diel Chagalla pochádzala z galerijných zbierok z Paríža, Grenoblu, Nice atď. Ešte pred výstavou sme si pozreli interiér a exteriér chrámu sv. Matyáša a Rybársku baštu s opevnením. Následne sme navštívili Vasarelyho múzeum, ktoré sa nachádza vo veľmi príjemnom prostredí pôvodného Zichyho paláca a vlastní okolo 300 diel spomínaného zakladateľa op artu. Potom nás fa TOMY, s ktorou sme túto exkurziu absolvovali previezla na druhý breh Dunaja do Pešti, kde sme si dali rozchod na známej obchodnej a spoločenskej komunikácii – Váci utca a následne pokračovali v prehliadke umelecko – historických pamiatok mesta - baziliky sv. Štefana a kompexu Synagógy a Židovského múzea. Odchádzali sme opäť bohatší o ďalšie nezabudnuteľné dojmy a poznatky. Najbližšie v decembri /5. 12. 2013/ pripravujeme Mikulášsku Viedeň s návštevou galérií a múzeí /KHM : Lucian Freud, Leopold Museum: Oskar Kokoschka/ ale samozrejme i s typickou predvianočnou atmosférou Viedne.:-)

Mgr. Mária Martinková, Mgr. Helena Micanová

späť