mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes176
mod_vvisit_counterVčera272
mod_vvisit_counterTento týždeň2256
mod_vvisit_counterMinulý týždeň2680
mod_vvisit_counterTento mesiac7811
mod_vvisit_counterMinulý mesiac7217
mod_vvisit_counterSpolu4397774

Kto je online

Máme  hostí: 16  pripojení
Úvod Rok 2012 Výstava najlepších maturitných prác ZLATÝ REZ na Oravskom hrade
Výstava najlepších maturitných prác ZLATÝ REZ na Oravskom hrade  PDF  Tlač  Email

V dňoch 14. 6 - 30. 8. 2012 prebieha výstava Zlatý rez na Oravskom hrade. Jedná sa o výstavu najlepších maturitných prác slovenských výtvarno - umeleckých škôl: ŠÚV Jozefa Vydru Bratislava, ŠÚV Košice, SOŠ sklárska Lednické Rovné, ŠÚV Ružomberok, SUŠ Trenčín.

Myšlienka usporiadať výstavu vznikla na pôde ŠÚV v Ružomberku, ktorá je aj organizátorom celého podujatia. Autori idey vychádzali z faktu, že na Slovensku funguje niekoľko umelecko-výtvarných škôl, ktoré sú rozložené po jednotlivých častiach krajiny. Výstava a celé podujatie by malo zaplniť prázdne miesto, v oblasti spoločných výstavných aktivít, na ktorom by sa prezentovalo stredné umelecké školstvo. Výstava je jediná svojho druhu na Slovensku. Chceli by sme, aby sa jednalo o pravidelnú celoslovenskú prehliadku voľného a úžitkového výtvarného umenia študentov štátnych stredných umeleckých škôl. Prehliadka by sa konala každoročne, vo významných kultúrnych pamiatkach Slovenskej republiky. Keďže maturitné práce študentov sú naozaj kvalitné, pokojne ich možno porovnať s komerčnou umeleckou produkciou, radi by sme výstavu postupne pretransformovali na cenu za najlepšiu maturitnú prácu. (výtvarné dielo v jednotlivých odboroch).

Tento rok sa jedná o nultý ročník výstavy. Prostredníctvom výstavy chceme diela a prácu škôl priblížiť širokej verejnosti, čo nám umožní priestor Oravského hradu. Spektrum jeho publika, ako významného kultúrneho objektu, je podstatne širšie ako spektrum tradičných návštevníkov galérií. Rodičia môžu vidieť, že čas ktorý trávia ich deti na škole nie je premárnený, ale práve naopak uvidia aké úžasné veci dokáže vytvoriť mladý človek.

Peter Šugár, kurátor výstavy

fotografie:  Mgr. Andrea Némethová, Jakub Dibdiak (II.B), Anna Švitková  (I. P), Dominika  Weissová (I. P)

späť

Vernisáž

Módna prehliadka

Inštalácia

Vystavované práce

Oravský  hrad