mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDnes146
mod_vvisit_counterVčera198
mod_vvisit_counterTento týždeň5194
mod_vvisit_counterMinulý týždeň2098
mod_vvisit_counterTento mesiac7292
mod_vvisit_counterMinulý mesiac19260
mod_vvisit_counterSpolu4624331

Kto je online

Máme  hostí: 18  pripojení
Úvod Rok 2011 Súťaž Módna línia mladých v Prešove
Súťaž Módna línia mladých v Prešove  PDF  Tlač  Email
Štvrtok, 21 Apríl 2011 01:00

Dňa 8. 4. 2011 sme sa s oddelením odevného dizajnu opäť zúčastnili medzinárodnej súťaže Módna línia mladých v Prešove. Túto prehliadku talentov každoročne organizuje Stredná odborná škola podnikania v Prešove. Svoje modely predviedlo 17 stredných škôl zo Slovenska, dve stredné školy z Čiech a jedna stredná škola z Maďarska. Žiaci uvedených škôl predstavili 493 modelov vlastnej výroby. Hlavným cieľom súťaže bola prezentácia výsledkov práce mladých módnych dizajnérov – študentov stredných škôl, ktorá má podporiť rozvoj ich kreatívneho myslenia ako aj manuálnej zručnosti pri vyhotovení modelov.

Naša škola už po druhýkrát zožala úspech. Študentky odevného dizajnu si odniesli peknú cenu. Autorky kolekcie s názvom „Moderný folklór“ - Katarína Chválová, Katarína Ganobčíková, Barbora Gáborová - sa umiestnili na 2.mieste v kategórii Voľná odevná tvorba. Odprezentované modely boli na vysokej profesionálnej úrovni a určite sa stali zdrojom inšpirácie aj pre ďalších študentov.

Naším výherkyniam gratulujeme a prajeme veľa úspechov do budúcnosti.

Mgr. Art. Katarína Milanová
odd. ODI

späť